Reply
Thread Tools
mveplus's Avatar
Posts: 66 | Thanked: 77 times | Joined on Jul 2010 @ intheclouds
#61
Zdrasti Bigdarkmad,
.... to se e vidialo che za sega niama da pisha na kirilica ami aide...
Oshte ne moga da si opravia problema - izchezna mi Bulgarskata klaviaturna podredba..
I az se radvam che moga da ti pisha na polubalgarski.
Az moia telefon go vzeh ot Kitai, edno malko provincialno gradche Lijiang, porachaha mi go ot HongKong zashtoto v Kitai ne se prodava tozi model.V BG kolko struva? tuka malko skap go vzeh za okolo 670LV mi izleze. ama sme tragnali s jenata i decata na pat i vikam tozi pat niama da vzemam laptop che s decata mnogo bagaja stava obache v kraina smetka si go kupish poradi tri prichini: 1-telefona e s linux a az samo tova polzvam (po evtin ot Iphone3,4 tuk), 2-vinagi sam iskal da si vzema telefon s WiFi za da moga sa sarfiram i da mi e v djoba vinagi, 3 - da se chuvame s rodniniite v BG i priatelite che bez vrazka ne stava.
Moia sashto e na okolo 20 dena - taka che i az sam novak.
Otnosno tova za sglobiavaneto i hardware na telefona koeto si chel, az ne sam sreshtal podobni postove. Daje naprotiv telefona ot kam hardware e perfecten, no softuernata mu podrajka ot Nokia kuca mnogo. I e po skoro neshto kato eksperiment ot strana na Nokia.
Dobre che sa pichovete ot tozi forum MAEMO.ORG da go napraviat po izpolzvaem... Thank you guys!
Az sashto darjah kutiata da e zatvorena no kato pristigna beshe otvorena i niamashe stiker koito da zapechetva kutiata. Moia e proizveden v korea. Doide sas mnogo gluposti v kutiata no bez TV out cabela, sega neznam dali tuka takava e komplektovkata ili niakoi si go e pribral po patia.
Bateriata ne beshe v telefona (beshe napolvina zaredena) i telefona varhu ekrana imashe zashtitno neprozrachno cherno folio. Firmware beshe PR 1.2, no sled 2 tri dena go omazah kato izpalnih edna komanda v terminala s root prava, i se naloji da go flashna, i kato go flashnah sas sashtia firmware PR 1.2 imashe razliki - primerno poiavi se Balgarski Layout na klaviaturnata podredba i v MyDoc papkata ima help failove na mnogo ezici vkl. i na balgarski castichno preveden.
Az kato iarkost na ekrana samo prez denia go slagam na tri ili max na cheteri delenia. a noshtem go polzvam vinagi na edno i mi e ok daje i v slanchev den.
Otnosno originalnoto handsfree normalno e kato go vkluchish v kopa da se chuva taka, ako poglednesh jaka mu i go sravnish sas obiknoveni slushalki shte vidish che ima dve kontaktni ploshtadki poveche ot obiknoven 3.5" stereo jak.
Pri men kogato gledm video DivX i slusham MP3 ne sam zabeliazal pukane.No opredeleno kogato CPU to varshi neshto se chuva neshto kato prekasvane ili pripukvane v sistemnite zvuci.
Opredeleno problemite na tozi telefon sa zaradi softuera koito ima mnogo bagove i ne e doopraven ot Nokia!?
Sega moje da probvash slednoto instalirai si dve programki ednata e Recaller - za zapis na telefonite razgovori i sashto kato diktofon moje da ia polzvash (ikonata i e chervnea kato diamant, dobaviash ia na desktopa ot wagets ako na se poiavi avtomatichno). Zapisvash s neia niakolko razgovora i posle gi presluchvash s vgradenia player da vidish ima li razlika i sashto na kompa, sravniavash kakvo se chuva.
Drugata e HealtCheck ( zelena ikona s bial krast) s neia moje da testvash pochti vsichko na telefona vkl i govoritelite.Pri men niakoi ot sistemnite zvuci kato gi testvam se chuva pukaneto za koeto govorish. No pak kogato telefona gi vazproizvejda ne sam zabeliazal takova neshto.
Sashto uploadvam edin kratak fail ( zapis na operatora tuk), kachestvoto na signala e ujasno no pri men niama pukane nito ot speakarite nito ot spekarcheto na telefona, na hendsfreeto ne sam probval, no predpolagam niama da ima.

Da ti kaja ako naistina telefona ti ima hardueren problem, ti imash po goliam shans ot nem da ti obarnat vnimania v BG ot kolkoto az v China , no pone dokato imash garancia ne go otvariai shtot znaesh kakvo shte stane s garanciata. I ako opresh do servi polzvai samo oficialen na Nokia, ako takav ima v BG!?

Pozdravi,
P.S. neshto ne mojah da kacha faila , eto mi maila lz2mve (at) gmail.com -prati mi mail shte ti go pratia

Last edited by mveplus; 2010-08-15 at 04:05. Reason: update
 
Bundyo's Avatar
Posts: 4,708 | Thanked: 4,649 times | Joined on Oct 2007 @ Bulgaria
#62
Телефона трябва да идва запечатан, с черно фолио на екрана, извадена батерия заредена на около 30% и трябва да има TV-Out в комплекта. За Хонконг не съм сигурен. Всички N900 са произведени в Корея, освен първите прототипи, които са произведени във Финландия.

Относно лошите снимки - не съм забелязал разлика в снимките между стар и нов фърмуер, по-скоро между дневни и нощни. Инсталирайте си FCamera за по-добри снимки.

При мен не съм чул пукане при разговори или звънене, но имам познат при който при по-дълго звънене започват да се появяват изкривявания към края на мелодията (пращене).

Българските преводи не са се появили от PR1.2 - има български пакет в Extras, който не е дело на Нокия. Относно проблема с превключването - инсталирай си последна версия на uKeyboard от Extras-devel (понеже е по-нова) и избери съответният layout от Settings. Превключването става с Ctrl+Space.
__________________
Technically, there are three determinate states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.
 

The Following User Says Thank You to Bundyo For This Useful Post:
Posts: 78 | Thanked: 17 times | Joined on Aug 2010
#63
Нормалната цена на телефона във ВиваКом е към 1100-1200 лв. Мтел и Глобул все още го нямат. В разни магазини от рода на Арт Мобайл идва 900 лв.
Аз го взех 760 с бизнес карта на ВиваКом за една година (имам още 4 бизнес карти на ВиваКом).Ако го бях взел над тази цена, щеше да дойде като основно средство и трябваше да го амортизирам и водя във фирмата.Срока на амортизациите на телефон мисля е дълъг.

Тоест mveplus взел си го на далавера.Да всички са правени в Корея.Прецакали са те само с ТВ кабелите, но няма за какво да се ядосваш според мен.

Аз взех телефона по абсолютно същите причини като тебе.Омръзна ми да мъкна лаптопа ми с мен, а се налага да проверявам кореспонденцията си и някои сайтове.По тази линия телефона за мен си е Ок - проверявам си пощата, писах няколко поста тук във форума, отворих няколко сайта.Точно това от което аз се нуждая.
ФМ трансмитера е страхотна идея за колата.Записването на дискове с мп3ки и търсенето им движение за мен лично не е удобно.
Незнам дали е от мен или от дисплея аз се чувствам най - конфортно на 5.Днес пробвах моята нокия на плажа и се виждаше много добре в сравнение с 5530 и 3250.
Днес съм провел само един разговор и беше добре.
Забелязах нещо друго обаче.
Днес сутринта гледах ревюта на телефона и на повечето звука от говорителите звучеше много силно. На моят се чуват добре, но определено не и силно.

Би ли споделил ( аз четох, но с оглед на рисковете, който крие операцията предпочитам да го чуя от сигурен човек) как точно си флашна телефона и гладко ли протече процеса по флашването? Аз съм с Windows 7 64 битов.
И аз обмислям да снимам с камера моят N900 как работи, като ми остане време ще го направя.

За Сервизите. Не съм напълно съгласен. В България е масова практика да те разиграват по сервизите или да те карат да чакаш до припадък. Въобще стигне ли се до сервиз шанса е 50 на 50. Или ще го оправят или ще го развалят още повече, а може и да го надерът (имал съм случей с нов лаптоп такъв).

Да обобщя.Моят пак си пука на някой места, но ако при разговорите не прави проблем (да чукна на дърво) ще си го запазя.Друго, което ми е интересно.
Вие доволни ли сте от силата на звука от говорителите - при разговор и при просвирване?

За слушалките няма да коментирам, смятам, че повечето хора са доволни.
А за хардуера - във форума четах няколко мнения, че от Нокия така поставяли говорителя за разговора, така че не прави хубав контакт. Това водело до промяна в силата на звука, който се чува при разговор при отдалечаване и доближаване на нокията до лицето.

Официялен сервиз четах, че се водели Германос. Едно време на брат ми Нокията я бяха пращали чак до Германия, след 30 дена му я върнаха почти цялата с подемнени част, но работеща.Да ви призная поне за Бургас, Германоса бяха много добре, любезни служители, добро обслужване.Предните ни телефони са от там.

В момента повечето, който работят в Германос нямат никакво отношение към клиентите, отиваш - те те гледат като ненормални. Питаш нещо те ти сумтят насреща.Нямат желание за работа.В момента LG на майка ми е на ремонт там. Мисля, че сервиза им е добър, но ако им занеса телефона купен от ВиваКом в Германос (Глобул), едва ли ще са във възсторг.

ВиваКом са любезни и едновременно не ти навлизат в личното пространсто.В Джеф (който предстваляват ВиваКом) служителките отделят още по големи усилия да те зарибят, но поне тук външния вид на служителките е като на мутреси.
В Хенди (те представляват Мтел) онзи ден бях, така ме убеждаваха и зарибяваха, че направо ми стана неудобно.Определено ми навляха в личното пространство. Добри момичета, но аз смятам, че когато се опитват да ти продадът нещо на всяка цена, значи има някаква уловка.

За сега сервиза ми е последна алтернатива. Включвам и странични неща във постовете, надявам се на някой да са му полезни.

Bundyo: И според мен така трябва да идват телефоните.
Но практиката в страната ни явно не е такава.ВиваКом са голяма верига и найстина много ми се искаше да е неразопакован, но нейсе. N900 го има само в два магазина в града.

Last edited by bigdarkmad; 2010-08-15 at 14:02.
 
Posts: 78 | Thanked: 17 times | Joined on Aug 2010
#64
Намерих тези две видеота:
http://www.youtube.com/watch?v=j8hKsq8XMAI
http://www.youtube.com/watch?v=TquCVQNVQqg

Както и още някой де.
Незнам дали е от компютъра ми или е нормално да си е така.
Но като ги слушам на компютъра звучат много силно, моят Н900 определено не звучи толкова силно.
Какво мислите?
 
mveplus's Avatar
Posts: 66 | Thanked: 77 times | Joined on Jul 2010 @ intheclouds
#65
Originally Posted by Bundyo View Post
Телефона трябва да идва запечатан, с черно фолио на екрана, извадена батерия заредена на около 30% и трябва да има TV-Out в комплекта. За Хонконг не съм сигурен. Всички N900 са произведени в Корея, освен първите прототипи, които са произведени във Финландия.

Относно лошите снимки - не съм забелязал разлика в снимките между стар и нов фърмуер, по-скоро между дневни и нощни. Инсталирайте си FCamera за по-добри снимки.

При мен не съм чул пукане при разговори или звънене, но имам познат при който при по-дълго звънене започват да се появяват изкривявания към края на мелодията (пращене).

Българските преводи не са се появили от PR1.2 - има български пакет в Extras, който не е дело на Нокия. Относно проблема с превключването - инсталирай си последна версия на uKeyboard от Extras-devel (понеже е по-нова) и избери съответният layout от Settings. Превключването става с Ctrl+Space.
Благодаря много за инфото, аз съм я инсталирал и после деинсталирал, и се чудех къде ми е HW подредба.
Мислех, че е вкл, в PR 1.2, a ukeboard мислех че е само за виртуалната клавиатура....
 
Posts: 229 | Thanked: 36 times | Joined on Jan 2010 @ Bulgaria
#66
@mveplus
Какъв проблем имаш с клавиатурата - ще може ли да обясниш по-подробно.
И защо си деинсталирал ukeyboard?
Поздрави.
 
Posts: 4 | Thanked: 0 times | Joined on Oct 2010
#67
Здравейте ,
аз съм нов собственик на N900 и ще се радвам ако ми помогнете като отговорите на няколко въпроса,за сега са само 2

-мога ли да се свържа чрез лаптопа с интернет,като използвам usb кабел да свържа компа и телефона?

-другият въпрос е ,какво е meego?
 
Bundyo's Avatar
Posts: 4,708 | Thanked: 4,649 times | Joined on Oct 2007 @ Bulgaria
#68
Да, можеш да ползваш Ovi Suite 2.2+ за това. Можеш да си направиш и WiFi AP с тези: JoikuSpot в Ovi Store и Mobile Hotspot - http://maemo.org/packages/view/mobilehotspot/

MeeGo e Maemo 5 (това което имаш на твоя N900) + Moblin, следващият OS който ще замести Maemo на телефоните на Nokia, по някое време ще можеш да го инсталираш и на твоя телефон... Тук има повече инфо.
__________________
Technically, there are three determinate states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.

Last edited by Bundyo; 2010-10-16 at 19:15.
 

The Following User Says Thank You to Bundyo For This Useful Post:
Posts: 4 | Thanked: 0 times | Joined on Oct 2010
#69
Мхмм..Благодаря...
Още нещто да питам, Инсталирах на лаптопа PC Suite i и след това се опитах да инсталирам Ovi Suite но не стана,дава някаква грешка...
Та тази грешка от PC Suite ли е (и ако да ,трябва ли да го uninstalna)
или е нешто друго?
 
Posts: 4 | Thanked: 0 times | Joined on Oct 2010
#70
btw оправих се сам с този проблем.Uninstal-нах PC Suite и после без проблеми инсталирах Ovi-то.
Но все още не мога да разбера как да направя тази конекция,телефона ми да получава нет от лаптопа...В Ovi-то намерих опция която ми дава възможност да ползвам интернета на телефона,ако искам да свържа лаптопа с него( до колкото разбрах)....
 
Reply


 
Forum Jump


All times are GMT. The time now is 01:51.